Kiedyś mieszkając w Austrii pisałam zeszyt z cytatami. Codziennie zapisywałam jeden, taki który mi się spodobał bądź, z którym utożsamiałam się w danym momencie:) I tak oto zebrało się 365 perełek. Może komuś się któryś spodoba:)
"Czasami jest
tak, że spotkasz kogoś przez przypadek i ledwie muśniesz go dłonią, a potem o
tym jednym krótkim dotyku nie możesz zapomnieć i czujesz na opuszkach palców
tęsknotę taką, jaką byś czuł całym ciałem, więc przypominasz sobie tę sekundę
na dziesiątki sposobów, w myślach odtwarzasz ten krótki gest po wielokroć,
zupełnie jakby to były zastygłe kadry w filmach animowanych, którym suma
martwych punktów nadaje życie."
"Zdarzają się
przecież ludzie podobni do siebie i czasem można wziąć kogoś za kogo innego.
Zwłaszcza jeśli się z kimś było blisko, a już nigdy się go potem nie widziało,
to chciałoby się go odnaleźć nawet w kimś obcym."
"Co się polepszy,
to się popieprzy."
"Musimy się
przyzwyczaić do tego, że przed najważniejszymi skrzyżowaniami naszego życia nie
ma żadnych znaków ostrzegawczych."
Co jest
najśmieszniejsze w ludziach: Zawsze myślą na odwrót: spieszy im się do
dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by
zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o
przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani
teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają,
jakby nigdy nie żyli.
C.d.n :)






Brak komentarzy:
Prześlij komentarz