poniedziałek, 19 stycznia 2015

Niebiański zakątek świata

            Zaczynamy przygodę z blogowaniem...:)

Podróż pierwsza:)

Czy byliście kiedyś w niebie??:) Ja byłam :) Każdego ranka przez rok otwierałam okno na 5 minut i miałam niebo na wyciągnięcie ręki:) A do tego byłam księżniczką zamkniętą na " wysokiej górze" :)Najpierw zobaczcie a potem Wam opowiem resztę szczegółów:)





A oto cały sprawca tych pięknych widoków



Domek Stubenberghaus znajduje się w Austrii niedaleko Grazu na wysokości 1500 m.n.p.m . Miałam okazje pracować tam ponad rok dlatego napisałam wyżej, że byłam uwięziona jak księżniczka na " wysokiej górze". Można się tam dostać kolejką linową, która jest czynna od 9-18. Można też dojść na piechotę krótszą trasą lub dłuższą :) Jak dla mnie obie są " hard level" :) Pierwsza to ponad 20 km piechotą po kamienistej drodze. Druga to ponad 10 km po bardzo stromym zboczu między skałami i zaroślami:) Ale jak to się mówi dla chcącego nic trudnego:) Osobiście nie odważyłam się na żaden poziom i sporadycznie korzystałam z kolejki. Sporadycznie to znaczy raz na półtora miesiąca :) Oczarowało mnie to miejsce już od pierwszego wejrzenia. Jadąc kolejką na szczyt, można zobaczyć jak pięknie nasza ziemia się zaokrągla, nie wspominając o widokach na " cztery strony świata". A u góry jest już magia... Nie da się tego opisać słowami dlatego zobaczcie sami.









Dobranoc:) I do następnej wirtualnej podróży . 
Olga.

1 komentarz:

  1. Super! Bardzo ciekawe! Trzymam kciuki za dalszy rozwój tego bloga :)
    Pozdrawiam!!!

    OdpowiedzUsuń