czwartek, 22 stycznia 2015

Znikające jezioro

Czy widzieliście kiedyś takie czary mary?:) Jezioro, które można podziwiać tylko przez kilka miesięcy w roku. Gruener See to nietypowe jezioro w Europie, które znajduje się w Austrii. Otoczone jest masywnym lasem oraz górami. Jego woda, która pochodzi z topniejących śniegów jest nieskazitelnie czysta, dlatego możemy się poczuć jak na lazurowym wybrzeżu:) Najlepiej wybrać się tam w maju lub czerwcu, dlatego że właśnie w tych miesiącach jezioro wygląda najbardziej zjawiskowo. Potem niestety woda w jeziorze wysycha. To istny raj dla nurków. Wyobrażacie sobie nurkowanie wokół zatopionych mostów, drzew. czy ławek?? :)

 Ja wybrałam się tam pod koniec sierpnia kiedy woda już wysychała ale i tak to miejsce zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Zobaczcie sami:)





A tu kilka moich zdjęć, niestety nie najlepszej jakości, ponieważ robione telefonem




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz